Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 1. Dialog w Zielonej Górze Minister Elżbieta Rafalska wzięła udział w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się 29 czerwca w Zielonej Górze.
 2. RDS o budżecie i waloryzacji Zespoły Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych i ds. ubezpieczeń społecznych obradowały 22 czerwca. 
 3. O Radzie Dialogu Społecznego w Senacie RP Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego – Piotr Duda podczas posiedzenia Senatu RP przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Dialogu Społecznego za okres od 22 października 2015 r. do 31 marca 2016 r.
 4. Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego z udziałem Prezydenta RP
  W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się kolejne posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego. W posiedzeniu uczestniczył Prezydent RP – Andrzej Duda. Obrady prowadził Przewodniczący Rady – Piotr Duda.
 5. Posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego W dniu 18 maja 2016 r. odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego. 
 6. Dłuższe konsultacje ustawy o związkach zawodowych Wspólne posiedzenie Zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. prawa pracy oraz Zespołu RDS ds. rozwoju dialogu społecznego odbyło się 19 kwietnia 2016 roku w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”.
 7. Zmiany dla związków zawodowych Osoby pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych i samozatrudnione będą miały prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych – to jedna ze zmian. Projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych został skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień zewnętrznych.
 8. Spotkanie Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się spotkanie Prezydium Rady z Przewodniczącymi Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego, które poprowadził Piotr Duda, Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego.
 9. Posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego Minister Elżbieta Rafalska reprezentowała stronę rządową podczas II posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się 18 lutego w CPS Dialog. W obradach uczestniczył także minister Stanisław Szwed.
 10. Premier Szydło na pierwszym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego Pierwsze posiedzenie Rady Dialogu Społecznego odbyło się 14 grudnia w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Uczestniczyła w nim premier Beata Szydło.